Karpo FANTOM extralight

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 2 hodnocení
 
FANTOM extralight - to je neuvěřitelně skladný postroj s vysokou pasivní bezpečností a díky použití velmi kvalitních materiálů i dlouhou životností.
Běžná cena 22 900 Kč
Ušetříte 410 Kč (–2 %)
Cena 18 586,78 Kč bez DPH
Cena vč. DPH 22 490 Kč
Značka Karpofly
Kategorie Karpofly
Zvolte variantu
Karpo FANTOM extralight velikost: M (165-180 cm) na objednávku 22 900 Kč 22 490 Kč
18 586,78 Kč bez DPH
Karpo FANTOM extralight velikost: S (150-164 cm) na objednávku 22 900 Kč 22 490 Kč
18 586,78 Kč bez DPH
Karpo FANTOM extralight velikost: L (181-195 cm) na objednávku 22 900 Kč 22 490 Kč
18 586,78 Kč bez DPH
 

Dovolujeme si vám představit novy model postrojů řady FANTOM. Jedna se o postroj FANTOM extralight. Při vývoji tohoto postroje bylo našim cílem snížit váhu postroje na minimum při použití kvalitních pevných materiálů. Na postroji je použitá Cordura 180 g/m2 a na kokonu je neopren o tloušťce 3 mm (ne tenký nylon ne tenký streč materiál). Určitě by šlo váhu snížit ještě více, ale v tom případě bychom museli použít materiály s nižší gramáží, čímž by došlo ke snížení životnosti postroje. A proto jsme se rozhodli nezávodit o co nejnižší váhu a ponechali jsme ji na příjemných 3 kilogramech ve velikosti S. I tak je jeho největší předností skladnost a bezpečnost.

SKLADNOST

Díky unikátnímu INFLATABLE protektoru je neuvěřitelné v jak malý balíček se postroj s kokonem dá zabalit. Postroj FANTOM extralight po vyfouknutí vzduchu z chrániče zabalíte do obalu o rozměrech délka 37 cm, šířka 13 cm, výška 34 cm. Což je neuvěřitelných 16,35 litrů objemu. Pokud si uvědomíme, že se jedná o postroj s kokonem ušitého z pevného materiálu, s protektorem, je skladnost FANTOMU extralight excelentní.

BEZPEČNOST

I v oblasti bezpečnosti hraje prim INFLATABLE protektor. Díky jeho unikátním vlastnostem, extrémně lehké váze jsme si mohli dovolit protektor rozprostřít po celé délce postroje. Takže INFLATABLE protektor nechrání pilota pouze pod zadkem, ale chrání i jeho záda. Což u tak lehkých postrojů není standardem. Konkurence používající standardní molitanové chrániče a jejich modifikace musí k dosažení nižší váhy, protektory zkracovat čímž samozřejmě snižuje bezpečnost pilota. Zcela standardní je že protektor dají pouze pod zadek a záda nechají bez ochrany. Toto nebezpečné řešení u postrojů řady FANTOM nenajdete. Nám na Vašem bezpečí záleží. A dokážeme pro Vás vyrobit postroj jak lehký tak i bezpečný. Jako důkaz jsou výsledky testů, kdy INFLATABLE protektor poráží standardní protektory rozdílem třídy.

PRO KOHO JE POSTROJ URČEN

Postroj je určen pro piloty, kteří hledají:
• Lehký postroj
• Komfortní postroj
• Postroj s nadstandardní bezpečností (FANTOM extralight je nejbezpečnějším postrojem ve své kategorii)
• Postroj vyroben z velmi kvalitních materiálu s vysokou gramáží (materiál vyšší gramáže prodlužuje životnost postroje)

INFLATABLE PROTEKTOR – jak funguje
Co vlastně INFLATABLE protektor je a jak funguje. INFLATABLE protektor můžeme přirovnat k nafukovacímu lehátku s kterým, si užíváte na přehradě nebo na vlnách u moře. INFLATABLE protektor je vyroben ve tvaru chrániče pro paragliding. INFLATABLE protektor si před startem pomoci nafukovací hadičky nafouknete stejně, jako již zmiňovanou nafukovací madraci na vodu. Po nafouknutí je INFLATABLE protektor připraven vás chránit v případě, když to bude potřeba. Po přistání jednoduše otevřete ventilek a jdete balit padák. V průběhu balení padáku se vzduch z INFLATABLE protektoru postupně uvolňuje. Po sbalení padáku vytlačíte z INFLATABLE protektoru zbytek vzduchu a postroj je připraven k zabalení do batohu. Z objemu postroje budete v šoku a budete přemýšlet, jestli je vůbec možné, aby byl postroj s kokonem tak malý. ANO je to možné díky vynálezu firmy KARPO FLY jménem INFLATABLE protektor!!!

Pozor nezaměňovat s protektory nafukovanými vzduchem po startu, které se používají u postrojů 2 v 1. Tyto, protektory mají společné pouze to, že se plní vzduchem, i když každý jiným způsobem. Zatímco INFLATABLE protektor si nafouknete před startem sami a jste okamžitě chráněni, vzduchový protektor se nafukuje po startu v průběhu cca 5 vteřin (pokud se vůbec nafouknou) což znamená, že v prvních chvílích po startu jste bez jakéhokoliv chrániče!!!

 

Technické parametry

    S M L
Výška pilota cm 150-164 165-180 181-195
Délka prsního popuhu cm 45 - 50 45 - 50 45 - 50
Hmotnost sedačky včetně karabin a speedu kg 2,98 3,28 3,58

 

Certifikace

- Inflatable-protektor-shock-test.pdf (130 kB)