Pegas Power

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 
Výborný padákový speciál pro nejširší řady motorových pilotů. Vhodné pro létání jak s motorovou krosnou, tak i tříkolkou.
Cena od 38 429,75 Kč bez DPH
Cena vč. DPH od 46 500 Kč
Značka Pegas
Kategorie Pegas
Zvolte variantu
velikost: S / 24 m2 na objednávku 48 100 Kč
39 752,07 Kč bez DPH
velikost: M / 26 m2 na objednávku 49 700 Kč
41 074,38 Kč bez DPH
velikost: L / 28 m2 na objednávku 51 300 Kč
42 396,69 Kč bez DPH
velikost: XS / 22 m2 na objednávku 46 500 Kč
38 429,75 Kč bez DPH
 

První motorový speciál z dílny Pegas paragliding. Kluzák pro nejširší řadu motorových pilotů hledajících bezpečné křídlo. Náš POWER je vhodný zejména pro piloty hledající klid a pohodu s možností fotit a nemuset stále aktivně pilotovat. POWER je vhodný i pro začínající piloty, kterým jsme schopni dotat volné konce bez trimů pro zvýšení jejich bezpečnosti.

Pegas Power je křídlo, které díky své koncepci snese velké rozpětí závěsů (testováno na rozpětí 75 cm!) a díky tomu létá stabilně a bez bočních kyvů s krosnou i motorovou tříkolkou. Na přání je možné upravit křídlo na max. zatížení až 200 kg!

Při vývoji tohoto křídla jsme zohlednili všechny požadavky kladené na moderní motorový speciál:

 

  • Snadný start i za úplného bezvětří
  • Snadné točení i proti vrtulovému momentu motoru
  • Vysoká stabilita při minimální i maximální rychlosti
  • Kvalitní chování při startování v minimální rychlosti
  • Stabilita při cestovní a maximální rychlosti
  • Možnost použít i na volné létání či svahování

 

 

Snadný start má pro motorové létání zásadní význam, Pegas POWER tuto podmínku více než splňuje a to i za úplného bezvětří a při startu z roviny. Kluzák startuje velmi snadno a plynule, navíc je možné ještě start usnadnit nastavením trimů, které jsou standardní součástí křídla.

Snadné točení křídla jsme docílili novou geometrií vyvázání brzdicích šňůr. Průběh zatáčení respektuje specifické chování křídla s motorem a přispívá také k lepšímu točení proti momentu vrtule. Celkově je ovládání křídla nastaveno tak, aby vyhovělo co nejširšímu okruhu motorových pilotů pro rekreační i sportovní létání.

Vysoká stabilita je základní podmínkou bezpečného létání. Přestože se tyto vlastnosti při běžném motorovém neprojeví, jsou velice důležité pro případ náhlé změny meteorologických podmínek nebo v případně hrubé chyby pilota. Křídla POWER jsou navíc standardně dodávána s novým systémem uzamykání trimování na volných koncích. Tento systém byl vyvinut speciálně pro křídla POWER s požadavkem na dosažení maximální bezpečnosti. Umožňuje zajistit trimy v poloze odpovídající maximální stability, trimy je však možné v případě potřeby kdykoliv během letu uvolnit, případně opět uzamknout.

Starty a přistání na minimální rychlosti – díky prověřené kombinaci úhlu náběhu, profilu, geometrie brzdicích šňůr a tvaru vrchlíku vykazuje křídlo velmi dobré vlastnosti i při minimální rychlosti. Toto chování ocení piloti především při staru a přistání na rovině za bezvětří. Tyto vlastnosti jsou úměrné velikosti křídla, výše uvedené parametry splňují velikosti POWER 26, 28 a 30. U menších velikostí musí pilot počítat s vyšší minimální rychlostí.

Stabilita při maximální rychlosti – dovoluje dosahovat vysokých cestovních rychlostí na plném speedu. Kluzák velmi dobře snáší i kombinaci max. speedu a trimu -  toto nastavení však doporučujeme pouze zkušeným pilotům!

 

Pegas Power se dodává v kompletní sadě:

  • Padák Power
  • Stahovací velcro pásek
  • Vnitřní obal na padák
  • Uživatelská příručka

 

Pro více informací navštivte stránky www.pegas2000.cz nebo nás kontaktujte na emailu info@sportwings.cz