Dárková poukázka - intenzivní 1denní kurz snowkitingu

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 
Cílem kurzu je naučit se samostatnému ovládání tažných kitů různých velikostí ovládaných hrazdou s depowerem a základům snowkitingu - jízdy s kitem na lyžích nebo snowboardu .
Dostupnost Skladem
Cena 1 892,56 Kč bez DPH
Cena vč. DPH 2 290 Kč
Počet (ks)

   

Kategorie Snowkiting kurz
 

Po ukončení kurzu budete připraveni na další samostatné zdokonalování s vlastním vybavením. Pro absolventy našich kurzů nabízíme také služby naší půjčovny kitového vybavení a to za zvýhodněné ceny.

 

Na tento kurz Vám můžeme připravit originální dárkové poukázky – certifikáty - přímo na jméno obdarovaného. Obliba těchto certifikátů výrazně narůstá – pro svého partnera, partnerku nebo kolegu či kolegyni  máte nyní možnost věnovat netradiční dárek – celoživotní zážitek.

 

Rozsah kurzu 6,5 hod.

V kurzu nabízíme:

 

 • teoretickou přípravu cca 30 min. (technika, aerodynamika, meteorologie, bezpečnost)
 • praktická část – výuka v terénu 3 hodiny
 • samostatné procvičování pod dohledem instruktora 3 hodiny
 • kompletní vybavení různých velikostí (kite komplet, trapéz, helma) podle síly větru a dosaženého stupně ovládání kita
 • vždy minimálně 1 komplet do dvojice
 • slevu 10% na snowkitové vybavení zakoupené v naší prodejně Pegas nebo objednané přes náš web
 • slevu 10% při využití služeb naší kite půjčovny

 

Pro absolventy těchto základních kurzů a pokročilé kitery nabízíme pokračovací 1denní kurzy zaměřené na jízdu na snowboardu nebo lyžích. Cílem těchto kurzů je zvládnutí rozjezdu, jízdy a křižování proti větru, cena je stejná jako u základního kurzu.

 

 

 

Průběh kurzu:

 

Začátek:   10.00, pokud nebude dohodnuto jinak. Sraz pro kurzy pořádné v Praze je v naší prodejně Pegas, Švábky 2, Praha 8. Pro ostatní lokality bude místo a čas srazu určeno individuálně.

S ohledem na bezpečnost účastníků a rychlé osvojení základů powerkitingu používáme pro začátek cvičné kity malých velikostí (Relax 1,8) s ovládáním pomocí tyček (handles) nebo jednoduchou hrazdou. Postupně využíváme větší cvičné kity (Relax 3,5) a tažné kity Pegas Chimera s hrazdou – depowerem o velikostech 3,5 / 5,5 / 8,5 a 11,0 m2 v závislosti na síle větru. Naučíte se připravit si vybavení na start, využívat letové okno, využívat depower a trimy k regulaci výkonu kita, nouzové postupy, přistání kita, postup sbalení.

Pro tento typ kurzu garantujeme minimálně jednoho kita do dvojice. Při tomto ověřeném systému si jednak s kitem vzájemně pomáháte a jednak se můžete poučit z chyb, které vidíte u kolegy. Výsledkem je zrychlení především úvodní fáze kurzu.

Konec:    16.30 (platí pro standardní začátek kurzu v 10.00)

 

Doprava na místo konání kurzu vlastní. Na základě předběžné dohody vám můžeme přepravu zajistit – počet míst je však omezen.

 

Termíny:

Kurzy probíhají o víkendech, termíny aktualizujeme vždy cca 2 – 3 týdny dopředu. Aktuální termíny naleznete na stránkách www.pegas2000.cz.

Termíny budou vypsány podle aktuálních sněhových podmínek.

 

 

Přihlášení do kurzu:

Přihlásit do kurzu se můžete osobně v naší prodejně Pegas, Švábky 2, Praha 8, telefonicky na tel. čísle 242 413 083, nebo e-mailem na pegas@pegas2000.cz. Na základě Vaší závazné přihlášky vám rezervujeme vybraný termín. Protože powerkitingu je sport zásadně závislý na počasí, vždy 1 – 2 dny před konáním kurzu Vás budeme kontaktovat (standardně pomocí emailu). Podle aktuální předpovědi buďto kurz potvrdíme a případně upřesníme čas srazu, nebo jej zrušíme a navrhneme vám nejbližší volné náhradní termíny.

Do přihlášky nezapomeňte uvést své jméno, telefon, emailovou adresu a místo kurzu, které preferujete.

 

Místo konání:

Konkrétní místo konání kurzu volíme vždy před kurzem na základě nejaktuálnější předpovědi počasí a stavu sněhové pokrývky. Standardně využíváme tyto osvědčené lokality:

 • Praha a okolí
 • Miličín
 • Bernava – Krušné hory
 • Lipno - Šumava
 • další lokality dle aktuální sněhové pokrývky

 

Individuální - pro větší skupinu můžeme kurz uskutečnit na Vámi zvoleném místě kdekoliv v ČR v termínu dle dohody.

 

Zde naleznete informace a foto z vybraných kitových spotů.

Vybavení:

 

 

 • zimní sportovní oblečení a obuv
 • vlastní lyžařský nebo snowboardový komplet
 • pokud máte vlastní osvědčenou helmu a chrániče, doporučujeme vzít s sebou