Snowkiting kurz 1denní intenzivní základní

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 

Nejvíce využívané snowkiting kurzy! Pro všechny zájemce o snowkiting včetně úplných začátečníků! Máme zkušenosti s kite kurzy již od roku 2002! Díky našim nadstandardním službám většina účastníků již první den samostatně jezdí!

Dostupnost ano
Cena 1 818,18 Kč bez DPH
Cena vč. DPH 2 200 Kč
Počet (ks)

   

Značka Pegas
Kategorie Kite Kurzy
 

Kurz je určený i pro naprosté začátečníky. Cílem tohoto kurzu snowkitingu je naučit se samostatnému ovládání tažných kitů různých velikostí a základům snowkitingu - jízdy na lyžích nebo snowboardu. Snowkiting kurz určený pro všechny zájemce o snowkiting!

Po ukončení kurzu budete připraveni na další samostatné zdokonalování s vlastním vybavením. Pro absolventy našich kurzů nabízíme také služby naší půjčovny kitového vybavení a to za zvýhodněné ceny.

Tento kurz budete mít zdarma při zakoupení nového snowkitového kompletu Pegas Chimera G8!

 

Minimální rozsah kurzu je 6,5 hod.

Cena zahrnuje:

 • teoretickou přípravu cca 30 min. (technika, aerodynamika, meteorologie, bezpečnost)
 • praktická část – výuka v terénu 3 hodiny
 • samostatné procvičování pod dohledem instruktora 3 hodiny
 • kompletní vybavení různých velikostí (kite komplet, trapéz, helma) podle síly větru a dosaženého stupně ovládání kita
 • vždy minimálně 1 komplet do dvojice
 • slevu 10% na snowkitové vybavení zakoupené v naší prodejně Pegas nebo objednané přes náš web
 • slevu 10% při využití služeb naší kite půjčovny

 Kurz proběhne při minimálním počtu 4 účastníků, maximální počet je 10.

Průběh kurzu:

Začátek:   10.00, pokud nebude dohodnuto jinak. Sraz pro kurzy pořádné v Praze je v naší prodejně Pegas, Švábky 2, Praha 8. Pro ostatní lokality bude místo a čas srazu určeno individuálně. Konec je v 16.30 (platí pro standardní začátek kurzu v 10.00)

S ohledem na bezpečnost účastníků a rychlé osvojení základů powerkitingu používáme pro začátek cvičné kity malých velikostí (Relax 1,8) s ovládáním pomocí tyček (handles) nebo jednoduchou hrazdou. Postupně využíváme větší cvičné kity (Relax 3,5) a tažné kity Pegas Chimera s hrazdou – depowerem o velikostech 3,5 / 5,5 / 8,5 a 11,0 m2 v závislosti na síle větru. Naučíte se připravit si vybavení na start, využívat letové okno, využívat depower a trimy k regulaci výkonu kita, nouzové postupy, přistání kita, postup sbalení.

Pro tento typ kurzu garantujeme minimálně jednoho kita do dvojice. Při tomto ověřeném systému si jednak s kitem vzájemně pomáháte a jednak se můžete poučit z chyb, které vidíte u kolegy. Výsledkem je zrychlení především úvodní fáze kurzu.

Doprava na místo konání kurzu vlastní. Na základě předběžné dohody vám můžeme přepravu zajistit – počet míst je však omezen.

Termíny: 

Kurzy probíhají o víkendech, termíny najdete v našem kalendáři. na webu www.KiteKurzyPegas. Přihlášeným zájemcům rozesíláme info o aktuálních termínech e-mailem.

Kurzy probíhají o víkendech při vhodných sněhových a povětrnostních podmínkách. Pokud si potřebujete zvolit termín dopředu, napište nám vybrané datum (spolu s typem kurzu a kontakty). Zašleme Vám potvrzení rezervace, přihlášeným zájemcům pak rozesíláme aktuální info o termínech e-mailem.

Individuální termín a místo - pro větší skupinu můžeme kurz uskutečnit na Vámi zvoleném místě kdekoliv v ČR v termínu dle dohody.

Přihlášení do kurzu:

Přihlásit do kurzu se můžete osobně v naší prodejně Pegas, Švábky 2, Praha 8, telefonicky na čísle 242 413 083 / 603 15 25 23, nebo e-mailem na pegas@pegas2000.cz. Na základě Vaší závazné přihlášky vám rezervujeme vybraný termín. Protože snowkiting je sport zásadně závislý na počasí, vždy 1 – 2 dny před konáním kurzu Vás budeme kontaktovat (standardně pomocí emailu). Podle aktuální předpovědi buďto kurz potvrdíme a případně upřesníme čas srazu, nebo jej zrušíme a navrhneme vám nejbližší volné náhradní termíny.

Do přihlášky nezapomeňte uvést své jméno, telefon, emailovou adresu a místo kurzu, které preferujete.

Místo konání:

 Konkrétní místo konání kurzu volíme vždy před kurzem na základě nejaktuálnější předpovědi počasí a stavu sněhové pokrývky. Standardně využíváme tyto osvědčené lokality:

 • Praha a okolí
 • Miličín
 • Bernava – Krušné hory
 • Adolfov – Krušné hory
 • Pustý kopec - Orlické hory
 • další lokality dle aktuální sněhové pokrývky

Individuální místo konání - pro větší skupinu můžeme kurz uskutečnit na Vámi zvoleném místě kdekoliv v ČR v termínu dle dohody.

Zde naleznete informace a foto z vybraných kitových spotů.

U vybraných lokalit vám můžeme zajistit ubytování a stravování.

Vybavení:

 • zimní sportovní oblečení a obuv
 • vlastní lyžařské nebo snowboardové vybavení
 • pokud máte vlastní osvědčenou helmu, doporučujeme vzít s sebou

 Související služby a produkty: