Landkiting kurz 1denní intenzivní

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 
Cílem kurzu je naučit se samostatnému ovládání tažných kitů různých velikostí ovládaných hrazdou s depowerem.
Dostupnost Skladem
Cena 1 570,25 Kč bez DPH
Cena vč. DPH 1 900 Kč
Počet (ks)

   

Značka Pegas
Kategorie Kite Kurzy
 

Po úspěšném absolvování kurzu budete připraveni na další samostatné zdokonalování s vlastním, případně zapůjčeným vybavením. Při vhodných podmínkách si mohou zájemci vyzkoušet i jízdu s buggy nebo moutainboardem.


 

Rozsah kurzu 7 hod.

Cena zahrnuje:

  • teoretickou přípravu cca 30 min. (technika, aerodynamika, meteorologie, bezpečnost, technika jízdy - křižování)
  • praktickou část – výuka ovládání kita 3 hodiny
  • samostatné procvičování pod dohledem instruktora 3 hodiny
  • kompletní kitové vybavení různých velikostí (kite komplet, trapéz, helma) podle síly větru a dosaženého stupně ovládání kita
  • vždy minimálně jeden kite komplet pro 2 účastníky!
  • slevu 10% na landkitové vybavení zakoupené v naší prodejně Pegas nebo objednané přes náš web
  • slevu 10% při využití služeb naší kite půjčovny

Kurzy probíhají při minimálním počtu 4 účastníků, maximální počet je 8.

Pro absolventy těchto základních kurzů a pokročilé kitery nabízíme pokračovací 1denní kurzy zaměřené na jízdu s buggy nebo na mountainboardu. Cílem těchto kurzů je zvládnutí rozjezdu, jízdy a křižování proti větru, cena je stejná jako u základního kurzu.

Průběh kurzu:

Začátek:   11.00, pokud nebude dohodnuto jinak.

S ohledem na bezpečnost účastníků a rychlé osvojení základů powerkitingu používáme pro začátek cvičné kity malých velikostí (Relax 1,8) s ovládáním pomocí tyček (handles) nebo jednoduchou hrazdou. Postupně využíváme větší cvičné kity (Relax 3,5) a tažné kity Pegas Chimera s hrazdou – depowerem o velikostech 3,5 / 5,5 / 8,5 a 11,0 m2 v závislosti na síle větru. Naučíte se připravit si vybavení na start, využívat letové okno, využívat depower a trimy k regulaci výkonu kita, nouzové postupy, přistání kita, postup sbalení.

Konec:    mezi 17 - 18 hod.

Doprava na místo konání kurzu vlastní. Na základě předběžné dohody vám můžeme přepravu zajistit – počet míst je však omezen.

Termíny:

Kurzy probíhají o víkendech, termíny najdeš v našem kalendáři. Přihlášeným zájemcům rozesíláme info o termínech e-mailem.

Individuální termín - pro větší skupinu můžeme kurz uskutečnit na Vámi zvoleném místě kdekoliv v ČR v termínu dle dohody.

Přihlášení do kurzu:

Přihlásit do kurzu se můžete osobně v naší prodejně Pegas, telefonicky na tel. čísle 603 15 25 23 nebo e-mailem na pegas@pegas2000.cz. Na základě Vaší závazné přihlášky vám rezervujeme vybraný termín. Protože powerkitingu je sport zásadně závislý na počasí, vždy 1 – 2 dny před konáním kurzu vás budeme kontaktovat (standardně pomocí emailu). Podle aktuální předpovědi buďto kurz potvrdíme a případně upřesníme čas srazu, nebo jej zrušíme a navrhneme vám nejbližší volné náhradní termíny.

Do přihlášky nezapomeňte uvést své jméno, telefon a emailovou adresu.

Místo konání:

Kurzy probíhají v Praze nebo v okolí v dosahu max. 30 km. Konkrétní místo volíme vždy těšně před kurzem na základě nejaktuálnější předpovědi počasí. Nejčastějším místem konání kurzů je Bílá hora - Vypich, prostor před oborou Hvězda.

Vybavení:

  • sportovní obuv
  • oblečení umožňující volný pohyb. Počítejte s možností kontaktu se zemí!
  • pokud máte vlastní osvědčenou helmu, doporučujeme vzít s sebou

Tyto kurzy nabízíme také jako součást firemních nebo skupinových akcí spolu s dalšími aktivitami (paragliding).