Landkiting kurz 1/2 denní intenzivní

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 

Cílem je základní seznámení s kitem, jeho ovládáním a bezpečným provozování tohoto sportu.

Dostupnost Skladem
Cena 818,18 Kč bez DPH
Cena vč. DPH 990 Kč
Počet (ks)

   

Kategorie Kite Kurzy
 

Začínáme úvodními informacemi z teorie (vybavení, bezpečnost, aerodynamika, meteorologie, možnosti powerkitingu) – cca 15 min. Následuje „pozemní“ nácvik - příprava kita, start, přistání, využití letového okna, bezpečnostní postupy, sbalení kita.


 

Rozsah kurzu:  3,5 hodiny

Cena zahrnuje:

  • teoretickou přípravu + praktickou část pod dohledem instruktora – cca 2 hodiny
  • samostatné procvičování – cca 1,5 hodina
  • kompletní vybavení různých velikostí (kite komplet, trapéz, helma) podle síly větru a dosaženého stupně ovládání kita
  • vždy minimálně 1 kite komplet do dvojice

Kurz proběhne při minimálním počtu 6 účastníků, maximální počet je 8.

Průběh kurzu:

Začátek:

pokud nebude domluveno jinak, začínají tyto kurzy v 14oo hod - místo bude vždy upřesněno, většinou v Praze na Bílé Hoře - Vypichu.

S ohledem na bezpečnost účastníků a rychlé osvojení základů powerkitingu používáme pro začátek cvičné kity malých velikostí (Relax 1,8) s ovládáním pomocí tyček (handles) nebo jednoduchou hrazdou. Postupně využíváme větší cvičné kity (Relax 3,5), v případě vhodných podmínek a rychlého zvládnutí cvičných kitů si vyzkoušíte i kity řízené hrazdou s depowerem.

Pro tento typ kurzu garantujeme minimálně jednoho kita do dvojice. Při tomto ověřeném systému si jednak s kitem vzájemně pomáháte a jednak se můžete poučit z chyb, které vidíte u kolegy. Výsledkem je zrychlení především úvodní fáze kurzu.

Ukončení kurzu:   mezi 17 - 18  hod

Termíny:

Kurzy probíhají o víkendech, termíny najdeš v našem kalendáři. Přihlášeným zájemcům rozesíláme info o termínech e-mailem.

Individuální termín - pro větší skupinu můžeme kurz uskutečnit na Vámi zvoleném místě kdekoliv v ČR v termínu dle dohody.

Přihlášení do kurzu:

Přihlásit do kurzu se můžete osobně v naší prodejně Pegas, telefonicky na tel. čísle 242 413 083 nebo e-mailem na pegas@pegas2000.cz. Na základě Vaší závazné přihlášky vám rezervujeme vybraný termín. Protože powerkiting je sport zásadně závislý na počasí, vždy 1 – 2 dny před konáním kurzu vás budeme kontaktovat (standardně pomocí emailu). Podle aktuální předpovědi buďto kurz potvrdíme a případně upřesníme čas srazu, nebo jej zrušíme a navrhneme vám nejbližší volné náhradní termíny.

Do přihlášky nezapomeňte uvést své jméno, telefon a e-mailovou adresu.

Místo konání:

Kurzy probíhají v Praze nebo v okolí v dosahu max. 30 km. Konkrétní místo volíme vždy těšně před kurzem na základě nejaktuálnější předpovědi počasí. Nejčastějším místem konání kurzů je kitová lokalita "Smeťák".

Vybavení:

  • sportovní obuv
  • oblečení umožňující volný pohyb. Počítejte s možností kontaktu se zemí!
  • pokud máte vlastní osvědčenou helmu, doporučujeme vzít s sebou

Pokud se budete chtít tomuto sportu dále věnovat, nabízíme možnost pokračování v některém z navazujících kurzů z naší nabídky.

Tyto kurzy nabízíme také jako součást firemních nebo skupinových akcí spolu s dalšími aktivitami (paragliding).