Kite servis

Profesionální KITE SERVIS, opravy kitů a kitového vybavení.

Nabízíme také služby servisního střediska Pegas kiteservis, kde provádíme opravy a servis kitů všech značek a typů, a to jak komorových, tak nafukovacích. Náš servis využívají majitelé kitů Ozone, North, Slinshot, RRD, Ocean Rodeo, Flysurfer a všech dalších značek. Všechny opravy se snažíme vyřídit co nejrychleji (standardně max. do 5ti dnů), po dohodě v akutních případech i "na počkání“,  případně během jednoho dne. Při opravách využíváme technologie a zkušenosti s více jak 20ti leté výroby vybavení pro paragliding a powerkiting. Opravy provádíme maximálně šetrně s ohledem na životnost a letové vlastnosti kitů a také s minimálními zásahy do grafického provedení kitů.

Jedině u nás dostanete na standardní opravy 2letou záruku a to i na těsnost duše v místě opravy!

Orientační ceny nejčastějších oprav:

  • výměna poškozené šňůry vyvázání kita 300 - 400 Kč
  • oprava poškozené - přetržené ovládací dyneema liny (mezi hrazdou a kitem) 350 - 450 Kč
  • oprava látky samolepící tkaninou od 250 Kč
  • oprava roztrženého žebra (komorové kity)  500 - 900 Kč
  • výměna dílu u komorového kita 300 - 900 Kč
  • oprava praskléduše 400 - 600 Kč
  • roztržený hlavní bán nafukovačky 1000 - 1200 Kč
  • výměna ventilku 450 - 550 Kč
  • oprava unikající duše žebra - vyhledání závady, oprava, zpětná instalace duše 550 - 650
  • oprava unikající duše hlavní bán - vyhledání závady, oprava, zpětná instalace duše 900 - 1100

Standardně děláme opravy do týdne. Pro expresní servis (do 24 hodin) účtujeme přirážku 15%.

Příplatek za čištění vrchlíku - v případě nutnosti odstranění písku, bahna, hlíny nebo vysušení kita před opravou připočítáváme navíc 100 - 300 kč podle stupně znečištění!

Na veškerý servis kitů Pegas poskytujeme slevu 10 %.

 

Kity můžete předat do opravy v naší firemní prodejně Pegas nebo zaslat poštou na naší adresu

V případě posílání poštou doporučujeme doplnit kita plánkem s vyznačením místa poškození a popisem poškození. Nezapomeňte doplnit vače kontakty - telefon, případně e-mail. Kity předávejte do opravy suché a čisté. Mokré a špinavé kity musíme před opravou vyčistit a usušit a tuto službu Vám budeme nuceni počítat k ceně opravy!


 Speciálně na opravy nafukovacích kitů jsme vyvinuli některé originální postupy, které nám umožňují provádět servis v maximální možné kvalitě.

Pro většinu drobnějších prasklin a prodření tkaniny hlavního bánu používáme speciální technologii sendvičového lepení. Díky tomuto postupu vykazuje opravené místo větší pevnost než původní materiál a to bez nutnosti cokoliv párat a znovu sešívat. Nedochází tedy k zeslabení materiálu v místě opětovného pevnostního šití.

 

Při větším prasknutí hlavního bánu dochází většinou také k protržení vnitřní duše. Také na tyto opravy jsme vyvinuly originální způsob opravy, při kterém nedochází k žádnému zeslabení opravovaného místa a tedy ani ke snížení životnosti duše. Tento postup je vhodný i pro opravy těch největších poškození duše.

 

Při opravách velkých prasklin hlavního bánu využíváme osvědčené kombinace samolepicí a pevnostní tkaniny.  Opravené místo prošíváme pevnostním šitím. výsledná pevnost opraveného místa bývá zpravidla větší než pevnost původního materiálu.

 

 

 

Poškození – trhliny v ploše vrchlíku opravujeme oboustranným přelepením samolepicí tkaninou a prošitím. Při opravách se snažíme maximálně respektovat grafické – barevné provedení.

 

Uvedené postupy a technologie nám dovolují poskytovat na opravy plnohodnotnou 2letou garanci a to i na těsnost duše v místě opravy! Součástí oprav bánu nebo duše je také kontrola nafouknutého kita.


 Technické prohlídky

Součástí této prohlídky je celková kontrola tkaniny, délek a stavu šňůr, případně hrazdy a dalších doplňků. Doporučujeme provádět tuto prohlídku před začátkem nové sezóny. Tyto služby poskytuje vybavení Pegas Kitesports za cenu 120,- Kč. Pro ostatní značky je cena 300,- Kč, cena neobsahuje kontrolu délek šnůr a případné letové testy.

Pokud se chystáte zakoupit použité vybavení a nejste si jisti jeho stavem, můžeme vám vše zkontrolovat, případně odhadnout cenu.

 

Záznamy nebyly nalezeny...